Bilişim , hayat ve biraz kod
Windows Mouse kaydırma yönünü değiştir
Çoğunlukla Mac bilgisayar kullandığım için windows bilgisayar kullandığımda fare ile sarım yönü farklı farklı olunca ufaktan sinir etmeler başlamıştı.Bende bunu nasıl çözerim diye biraz araştırma yaptım ve bunun Regedit ile çözülmesi gerektiği sonucuna vardım.Bazı sistemlerde fare için sarma yönü ayarı ile ilgili ek bir yazılım olabiliyor.Bu yazı ekstra bir yazılım kullanmadan regedit üzerinden küçük bir dokunuş ile farenin sarma yönünün değiştirilmesiyle ilgili.
PC’lerde Bip Sesi Hataları ve Anlamları
PC'lerde Bip Sesi Hataları ve Anlamları Buradaki uyarılar bilgisayarınızdaki sorunları anlamanıza yardımcı olacaktır.
MacOS Kurulum Diski Oluşturma
Bu işlem için bir Mac bilgisayara ihtiyacımız var. Ayrıca kurulum dosyalarını edinmemiz gerekiyor. MacOS işletim sistemleri Apple sitesinde download edilebilir şekilde duruyorlar.Eğer ulaşamıyorsanız Uygulamalar bölümüne Apple'dan indirdiğim dosyaları sunacağım.
Windows 7 üzerinde Google Chrome güncelleme uyarısını kaldırmak
Windows 7 için Google Chrome "Gelecekteki Google Chrome güncellemelerini almak için Windows 10 veya sonraki bir sürüme ihtiyacınız olacak" uyarısını kaldırmak.
Mac’lerde son kapanış nedenini öğrenme
Mac bilgisayarınız aniden kapanıyor olabilir.Bu kod ile önceki kapanış nedenini sorgulayacak ve sorgu sonundaki kapanış kodunu açıklamasından bakarak bulacağız. Aşağıdaki kodu Terminal uygulamasına yazın.
Mac Seri numarası ile tam modeli bulmak
Yapmamız gereken aşağıdaki adrese girip seri numaramızı girmek : https://everymac.com/ultimate-mac-lookup/ adresinden Enter Mac or Apple Device Identifier: kısmına bilgisayarınızın seri numarası yazarsanız bir doğrulama testinden sonra tam bilgilere ulaşabilirsiniz.